Gezici Sağlık Hizmeti için Yönetim Web üzerinde aile hekimlerine tanımlı yerleşim yerlerinin tanımlaması ile ilgili "Bakanlık Onayı" gerektiren bilgi sistemi çalışması tamamlanmış olup yönetim Web'deki tanımlama işlemleri tekrardan yapılacak ve Aile hekimliği Uygulama Dairesindeki ilgili çalışanlar tarafından onaylama işlemi yapılacaktır. 

Gezici Birim işlemlerini görme yetkiniz bulunmadığı durumda yardım için (312) 248 51 51 no' lu telefon numarasından faydalanabilirsiniz.

Mernis Lokasyon güncelleme çalışması neticesinde Coğrafi Bilgi Sistemi'ne otomatik aktarılacak olan ve güzergah oluşturma işlemlerinde kullanılacak olan Lokasyonların öncelikle yönetim Web aracılığı ile tanımlanması, sonrasında CBS üzerinde oluşturulan ve oluşturulmaya devam edilen Güzergah işlemleri ile ilgili veri giriş işlemlerinin tarafınızca tekrar değerlendirilerek CBS üzerinden yapılması gerekmektedir. Bu konuda yapılacak çalışmalara 15.06.2015 Pazartesi tarihi itibariyle başlanması konusunda Halk Sağlığı Müdürlüklerine duyurur, gereğinin ivedilikle yapılarak Haziran 2015 maaş hesaplamasına yetiştirilerek magduriyetlerin önlenmesini rica ederiz.
İlgili teknik yardım dokümanlarına ailehekimligi.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
med terms