12 Eylül 2016 tarihindeki Kurban Bayramı ve resmi tatil nedeniyle aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarının ödemeleri bayram öncesi son resmi işgününe çekilmesi amacıyla; ödeme hesaplamaları02.09.2016 tarihinde saat 23:59 da ( Cumayı Cumartesiye bağlayan gece ) yapılacak olduğundan; aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarınca gönderilecek olan Ağustos ayı sağlık verilerini en geç 02.09.2016 tarihi saat 23.59'a kadar ilgili sistemlere göndermeleri gerekmektedir.

Cezaevi nüfus yüklemesi 31 Ağustos, 1 ve 2 Eylül tarihlerinde (cumayı cumartesiye bağlayan gece saat 23:59’a kadar) açık olacaktır.

Performans hesaplaması ve ardından gelen ödeme işlemlerinde aksaklık olmaması amacıyla performans itiraz komisyonları çalışma sonuçlarını mutemetlere zamanında bildirebilecekleri gibi, aksayabileceğini öngörerek sonuç kararlarını ve itiraz değerlendirmelerini bir sonraki aya bırakmaları durumunda maaş ödemeleri yapılmadan önce aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları ve ilgili TSM leri bilgilendireceklerdir.

Gezici Sağlık Hizmet Sunum verilerinin de ilgili sistemlere “Gezici Sağlık Hizmeti Gerçekleşme” sekmesinden işlenmesi gerekmektedir.

Verilerin gönderiminde aksaklığa neden olmaması konusunda aile hekimliği birimlerinin, toplum sağlığı merkezlerinin ve halk sağlığı müdürlüklerinin ilgili şubelerinin zamanında bilgilendirilmesi ve ilgililerin gerekli hassasiyeti gösterilmesini rica ederiz

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU

Duyuru metni Sağlık Bilgi Sistemlerinin Sağlık.Net duyuru web sitesinde, ailehekimligi.gov.tr ve Halk Sağlığı Kurumu web sitesinde duyurulmuştur.

İletişim

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

0312 565 5903

0312 565 5028

med terms